Versija drukāšanai

Pagājušajā ceturtdienā Latvijas Tirgotāju savienība (LaTS) Ērgļu novada Sausnējas pagastā ģimenes atbalsta centra ”Zīļuks” bērnus iepriecināja ar daudzām dāvanām, ko sarūpējusi kopā ar savu veikalu piegādātājiem. ... Bērni sagaida LaTS projektu vadītāju Agri Kivkuli gandrīz kā Ziemassvētku vecīti – viņš centra svinību un rotaļu telpā parādās tā apkrāvies ar dažāda lieluma saiņiem, ka pašu gandrīz nav iespējams saskatīt. Un tā vēl otru reizi, trešo. Kad visas dāvanas novietotas telpas priekšā, kāds no bērniem iesaucas: ”Vesels kalns!”

Taču, pirms to ”kalnu atvērt”, mazie vēlas pierādīt, ka arī paši prot dāvināt. LaTS pārstāvjiem viņi pasniedz pašu rokām lasītas ozolzīles un darinātus zīmējumus. Skan Ojāra Vācieša dzejas rindas: ”...basām kājām dvēselīte rasas rītā iznāk skatīties, kā mazai zīlei milzīgs ozols iznāk...”

Un tad sprūk vaļā lielie prieki par atvestajām dāvanām! Puikas ar sajūsmu tver rokās basketbola, futbola un citu spēļu bumbas, cilā spēļu automašīnas, šķirsta bērnu grāmatas, meitenes, protams, samīļo lelles un mīkstās rotaļlietas, aplūko krāšņiem zīmējumiem ilustrētās grāmatas. Un kur tad vēl prieks par pašu lielāko dāvanu galda tenisu un pašām saldākajām dāvanām konfektēm un cepumiem!

”Ziemassvētku vecītis” A. Kivkulis stāsta: ”Latvijas Tirgotāju savienība 10. oktobrī kultūras namā ”Ziemeļblāzma” nosvinēja savu sesto jubileju. Mēs kopā ar mūsu veikalu piegādātājiem bijām vienojušies, kā iepriecināt savus mazos draugus. Jūs, ”Zīļuka” audzēkņi! Kāpēc tieši jūs? Tāpēc, ka satikušies divi zīļuki – jūsu centram ir tāds nosaukums, savukārt mūsu savienības simbols arī ir zīļuks. Dāvanas, ko esam atveduši, ražojuši visā Latvijā labi pazīstami uzņēmumi, tādi kā ”Laima”, ”Rīgas piensaimnieks”, maiznīca ”Lāči”,  un citi. Paldies viņiem!”

Tad Ērgļu SIA ”Palīgs”’, kas ietilpst LaTS veikalu tīklā, valdes priekšsēdētāja Daina Bokta nes ciemakukuli – torti. ”No kā?” jautā ģimenes atbalsta centra ”Zīļuks” vadītāja Rudīte Zeiferte. Norādot uz tortes uzrakstu ”LaTS”, atbild – no Latvijas Tirgotāju savienības. Bērni māj ar galvām, jā, jā, saprotam.

Kamēr mazie bauda torti un apspriež dāvanas, R. Zeiferte izsaka gandarījumu par ”LaTS” un ”Zīļuka” labo sadarbību jau vairāku gadu garumā. A. Kivkulis piebalso: ”Jā, patiešām, kā skrien laiks! Iepriekšējās reizēs mēs ”Zīļuka” bērnus iepriecinājām ar leļļu teātra izrādēm ”Kur rūķiem cepure?” un ”Kas Zaķīti pasargās?” profesionālo skatuves mākslinieku apvienības ”Kili-Kili” aktieru Jāņa Kirmuškas, Edgara Lipora un Lailas Kirmuškas izpildījumā. Vēl pirms tam bērnus aizvedām uz Rīgu, uzņēmām savā birojā un devām iespēju apmeklēt Zooloģisko dārzu. Mums ir liels gandarījums, ka varam iepriecināt bērnus bāreņus, bez vecāku gādības palikušos bērnus un bērnus no krīzes situācijās nonākušajām ģimenēm.”

Andra Grīnberga raksts un Fotogrāfijas, Latvijas Avīze 2013 gada 5.novembrī, 5lpp.