Versija drukāšanai

SIA «Vidus un partneri» šogad saņēma «Kocēnu novada uzņēmēju Gada balvu-2019» nominācijā «Gada pakalpojumu sniedzējs». Liesma sazinājās ar uzņēmuma SIA «Vidus un partneri» vadītāju GITU LAPIŅU.

Ēdnīca «Gatve» ir viena no uzņēmuma SIA «Vidus un partneri» struktūrvienībām, kas atrodas Kocēnos. Uzņēmuma otra struktūrvienība ir veikals «LaTS», kas atrodas tās pašas ēkas pirmajā stāvā. Gita uzņēmumu vada kopš  1998. gada.

Ēdnīca «Gatve» 

Nosaukums aizgūts no iepriekšējiem saimniekiem, no kuriem tika pārņemta ēdnīca un veikals. Sākotnēji uzņēmumam bija divi īpašnieki, līdz tika pārpirkta otra līdzīpašnieka uzņēmuma daļa. Gitai uzņēmumu vadīt vieglāk ir vienai pašai, jo divatā domas dalījās, proti, katram bija sava vīzija, un pieņemt kopīgus lēmumus divatā, katram esot ar atšķirīgu vīziju, bieži vien ir sarežģītāk un laikietilpīgāk.

Gitai pirmā pieredze saistībā ar ēdināšanas jomu aizsākās tieši ar šo ēdnīcu, pirms tam pieredze bija iegūta tikai tirdzniecībā. Tas bija liels izaicinājums, taču to lieliski īstenot palīdzēja spēcīgais ēdnīcas kolektīvs. Sākotnēji ēdnīca nodrošināja tikai pusdienas uz vietas, taču, domājot par uzņēmuma attīstību, tika paplašināts piedāvāto pakalpojumu klāsts, klājot bēru mielastus un banketus uz vietas ēdnīcas telpās vai nodrošinot izbraukuma banketus. Šo gadu laikā ir iegūta plaša pieredze, sākot ar siltu pusdienu nodrošināšanu sporta spēlēs, kāzu un jubileju mielastu galdu klāšanu un līdz pat smalku uzkodu nodrošināšanai dažādos pasākumos.  Pārsvarā izbraukuma banketus nodrošina Kocēnu novadā un Valmieras teritorijā, taču ir sanācis pabūt arī Smiltenē, Tūjā un pat Siguldā.

«Šobrīd mums ir arī pašiem sava konditoreja,» stāsta Gita. Tas viss aizsākās, kad pirms vairākiem gadiem bija krīze. Lai nebūtu jāatlaiž uzņēmuma darbinieki, tika rastas jaunas idejas un attīstības iespējas. Sākotnēji, kad konditora vēl nebija, Gita izdomāja, ka parastajā cepeškrāsnī jācep gaļas pīrādziņi un divu veidu smalkmaizītes. «Pircēji mūsu konditorejas izstrādājumus novērtēja, un līdz ar lielāku pieprasījumu pieņēmām darbā konditoru un palielinājām savu konditorejas izstrādājumu sortimentu.» Veikalā katru dienu var iegādāties svaigas un siltas, tikko ceptas smalkmaizītes, pīrādziņus un citus konditorejas izstrādājumus.

Ēdnīcā «Gatve» strādā divas pavāres un konditore. Pavāru skaits nav liels, tomēr šīs darbinieces ar saviem pienākumiem tiek galā ļoti veikli un uz viņām noteikti var paļauties. Pavāres sirsnīgi saimnieko gan pa virtuvi, gan zālē apkalpo apmeklētājus. Lai arī ikdienā ēdnīcā atrodas 13 galdiņi, kas ir aptuveni 50 cilvēkiem, šīs telpas noteikti var uzņemt arī lielāku apmeklētāju skaitu. Uzņēmums piedāvā klāt banketu galdus gan uz vietas ēdnīcas telpās, gan arī veidot jau iepriekš minētos izbraukuma banketus. Lielākais no banketiem, kas  noticis ēdnīcas telpās, bija 130 cilvēkiem, tāpēc šīs telpas noteikti var uzskatīt par konkurētspējīgām, jo tām ir liela kapacitāte.

Gadu gaitā labiekārtota apkārtne, izbūvējot stāvlaukumu automašīnām, lai klientiem būtu ērtāk piekļūt, un paplašināta veikala platība, nodrošinot plašāku sortimentu pircējiem. 

Veikals «LaTS»

 Pirms nepilniem diviem gadiem uzņēmuma veikals pārgāja no «Elvi» franšīzes uz «LaTS» franšīzi. Gita pārmaiņas vērtē kā veiksmīgas un nepieciešamas, lai notiktu uzņēmuma attīstība un izaugsme. Līdz ar franšīzes nomaiņu ir notikušas arī sortimenta izmaiņas, kas ir arī labas pārmaiņas pircējiem. Tomēr nemainīgs paliek pašu gatavoto labumu sortiments, kas ir iekarojis savu pircēju uzticību. Ēdnīcas «Gatve» pavāres ne vien nodrošina ēdnīcā piedāvāto sortimentu, bet arī parūpējas par veikala daudzveidīgo pārtikas izstrādājumu klāstu, sākot ar pašu gatavotiem salātiem un gaļas produktiem līdz pat pildītām pankūkām un konditorejas gardumiem.

Gitas sajūtas par apbalvojuma «Gada pakalpojumu sniedzējs» saņemšanu

«Ir ļoti patīkami saņemt šādu pašvaldības novērtējumu, jo tas mudina turpināt iesākto un apliecina, ka esam uz pareizā ceļa. Tas neapšaubāmi silda sirdi un parāda to, ka cilvēki novērtē mūsu darbu.

Par piešķirto nomināciju uzzinājām jau martā, bet Covid-19 izraisītās pandēmijas dēļ balvu pasniedza vien tikai 19. novembrī. Par to noteikti nebēdājam, jo tas šo balvu nepadara mazāk nozīmīgu, kā arī mums ir svarīga apkārtējo drošība un veselība.

Motivācija darbiniekiem

Motivācijas veidi ir dažādi, taču ir svarīgi katram darbiniekam likt justies uzklausītam un kā daļai no visas komandas.

Šobrīd uzņēmumam

Kā jau katrā krīzē, ir lieli izaicinājumi, kas liek būt radošiem un prast ātri pielāgoties jauniem un mainīgiem apstākļiem.

APBALVOJUMA SAŅEMŠANAS BRĪDIS. No kreisās: Kocēnu novada domes Attīstības nodaļas vadītājas vietniece Inese Bērziņa, Kocēnu novada domes priekšsēdētājs Jānis Olmanis,  SIA «Vidus un partneri» vadītāja Gita Lapiņa un Kocēnu novada domes priekšsēdētāja vietniece Evija Nagle.

BALVA UN GODA RAKSTS. Mākslinieces Andas Munkevicas radītais oriģinālais stikla apbalvojums.

UZKODAS KĀDĀ NO BANKETIEM. Gatavotas ēdnīcā «Gatve». Foto no Gitas Lapiņas personiskā arhīva

 

Ginta Riekstiņa, Žurnāliste laikrakstā "Liesma"