Versija drukāšanai

LaTS veikalu tīklam šoruden apritējusi jau 13. gadskārta. To, kā gājis, kas sasniegts un kādi ir nākotnes izaicinājumi, jautājām Latvijas daudzskaitlīgākā veikalu tīkla valdes priekšsēdētājam Raimondam Okmanim.

– Pamati LaTS tīklam ir ielikti labi, jo redzams, ka tā lieta kustas. Katru gadu mūsu kopējais apgrozījums aug, pakāpeniski kļūstam modernāki, labāk aprīkoti un pieredzējušāki. Domāju, katrs no mūsu tīkla dalībniekiem, atskatoties uz vairāku gadu pagātni atzīs, ka pārmaiņas ir lielas. Kad 2000. gadu sākumā domājām par šī tīkla izveidi, skeptiķu bija daudz. Lūk, tirgus jau esot sadalīts starp “lielajiem”, un mazajiem veikaliņiem vairs nav vietas.  Eiropas statistika rādīja, ka iespējamā tirgus daļa tiem varot būt tikai 2 procenti. Šodien redzam – nav gan viss tik vienkārši un arī ne tik slikti! Mazo veikalu dzīvotspēja ir sevi pierādījusi, turklāt ar panākumiem. Liela nozīme te ir lietas saimnieciskajai pusei, bet ļoti svarīga ir arī idejiskā – kopā apvienoties tiem, kas ir Latvijas patrioti, vietējie uzņēmēji.

Man ir liels prieks par visiem, kas noticēja apvienošanās domai, un ir gandarījums, ka tagad arī viņi ir ieguvēji. Aktīvākajiem ir ne tikai viens, bet trīs, pieci, septiņi vai pat piecpadsmit veikali. Tātad tā lieta iet un nopelnīt var. Turklāt ir jau arī medaļas otra puse – vēsture taču varēja izvērsties pavisam citāda. Var samērā droši teikt, ka liela daļa tagadējo LaTS veikalu, savulaik neapvienojoties, būtu vienkārši bankrotējuši, neizturot konkurences cīņu – lielveikalu tīkli tos būtu nospieduši. Daudz veikalnieku, lauku aktīvāko cilvēku, būtu palikuši bez sava biznesa, bet tūkstošiem lauku ļaužu – bez ērta un uzticama sava piemājas veikala.

Kā liela priekšrocība ir pierādījies tas, ka tīkla dalībnieki ir savā starpā pazīstami – notiek  pieredzes apmaiņa, jauno dalībnieku ievadīšana lietās. Ja kāds kādu apsvērumu dēļ negrib turpināt darbu, pat veikalus var nodot no vienām rokām otrās tā, lai izdevīgi būtu visiem. Notiek daudz un dažādas kooperēšanās darba jautājumos. Kaut vai tagad – izpildīt PVD prasības par preču derīguma un izlietošanas uzlīmēm katram veikalam atsevišķi būtu ļoti dārgi, dažiem pat neiespējami, bet kopā mēs to varam nodrošināt. Sadarbības iespēju un priekšrocību šādam “vietējo tīklam” ir milzum daudz!

Skatoties nākotnē – jāstiprina tīkla zīmols: gan kopējais, gan stiprākiem kļūstot katram no dalībniekiem. Jāattīsta loģistika un jāpielāgojas  apstākļiem, kas tagad mainās ļoti strauji. Tas nav viegls uzdevums – tik daudziem veikaliem vienlaikus  attīstīties tādā veidā, lai varētu apmierināt visas pircēju vajadzības. Taču tieši tāds ir mērķis lai cilvēki tuvu mājām saņemtu visu nepieciešamo.

Man šķiet, ka LaTS tīkla dalībnieki ir lielisks piemērs teicienam: “Ir katram roka jāpieliek, lai lielais darbs uz priekšu iet!” Mums tas labi izdodas, un ticu, ka izdosies vēl labāk!

Paldies par līdz šim padarīto katram LaTS veikala īpašniekam, īpaši tiem, kas tīklā ir jau no paša sākuma, paldies katram čaklajam LaTS pārdevējam un darbiniekam, paldies mūsu atsaucīgajiem reģionālajiem pārstāvjiem un LaTS centrālā biroja darbiniekiem, paldies arī uzticamajiem partneriem un piegādātājiem. Kopā mēs esam spēks! Nu, un, protams, paldies mūsu pircējiem - ja reiz viņi par mums balso ar savu izvēli, nedrīkstam viņus pievilt arī nākotnē!

Novēlu katram no mūsu LaTS saimes veselību un izturību. Domāju, mums Latvijā ir tāds labs gēns – turēties pie savas zemes, un tāpat ar neatlaidību vajag kopā turēties pie savas lietas, tad sekos arī jauni panākumi.