Versija drukāšanai

Vecsaulē, Bauskas pusē, kopš ziemas saulgriežiem durvis vēris vēl viens Latiņš. Tā vadītājai Indrai Vilsonei šis ir jau otrais LaTS veikals, tomēr tā atvēršanā noteiktu lomu spēlējusi veiksmīga sakritība. Stāsta pati Indra:

„Pirms trim gadiem bija tā — ieradās Arnis (LaTS reģionālais vadītājs — aut.) un pārliecināja, ka ar LaTS būs daudz vieglāk. Abi ar vīru ilgi nedomājām un piekritām! Tā Augstkalnē, Virsaišos mūsu pirmais veikals kļuva par LaTS veikalu. Izvēli nenācās nožēlot ne mirkli — apgrozījums drīzumā gandrīz dubultojās, labi attaisnojās arī ieviestā LaTS kases sistēma. Tā nu labi saimniekojām, līdz pagājušgad Arnis atkal vaicā — negribat paplašināties? Piedāvāto vietu jau zināju, patika arī plašās telpas — atkal teicām „jā”!”

Kā jau īsts lauku cilvēks, Indra no darba nebaidās, lai gan atzīst, ka darāmā ir bijis daudz. Telpas gan sakārtotas mēneša laikā, taču arī pēc veikala atvēršanas risināmu uzdevumu netrūkst: „Gan paši esam jaunā vietā, gan darbinieki jāmāca, bet visvairāk cenšamies, lai katram pircējam tiktu tas, ko viņš vēlas — reizēm cilvēki pat uz lapiņām saraksta, ko kuram vajag. Laukos jau katram cilvēkam jāpieiet īpašāk, bet arī gandarījums lielāks par labām atsauksmēm.” Indra īpaši seko, lai blakus ierastajiem produktiem ļaudis saņemtu arī citas svarīgas preces, piemēram, dārza sezonai sākoties, veikalā nopērkamas dažādas sēklas. Prieku sagādā arī Indras pašrocīgi izvēlētu bērnu mantu piedāvājums.

Kā tad ir dzīvot un strādāt leišmalē? „Laukos man patīk, pilsētā dzīvot noteikti negribētos. Protams, viss nav viegli, bet nav jau maizītes bez garoziņas. Ja vēl Rīgas kungi mazliet vairāk atbalstītu — nespiestu jaunos lauku uzņēmējus ar visiem nodokļiem uzreiz, ļautu iestrādāties —, būtu vēl labāk.”

Vai, nākotnē raugoties, par vēl kādu veikalu domas nāk prātā? „Nāk gan,” pasmaida Indra. „Strādāt jau gribas un varam, bet viss jādara prātīgi — tā, lai neiebrauktu auzās!”

Un kādi ir tuvākie plāni? „Mūsu pusē pilnā sparā sākušies pavasara lauku darbi. Bet arī Lieldienas jānosvin!”

Lai priecīgas Lieldienas visiem Latiņa pircējiem arī Vecsaulē!