Versija drukāšanai

LaTS feisbuka lapas konkursā par labāk novērtēto veikalu visaugstāko atzinību maijā saņēmis SIA „Sēlis” veikals Cesvainē.

Pirmsākumi šim pircēju iecienītajam veikalam atrodami tālajā 1993. gadā ar deviņus kvadrātmetrus lielu, vai drīzāk mazmazītiņu, tirdzniecības „zāli”. Tagad Cesvaines Latiņš ir izaudzis 220 kvadrātmetru liels un viena darbinieka vietā jau ir veseli 10.

„Mums ir ļoti labi pircēji,” par atzinību priecājas veikala īpašniece un vadītāja Olga Klimanova. „Bieži saka labus vārdus, nes ziedus, rudenī — ābolus!”

Liela nozīme veikala attīstībā bija lēmumam iestāties LaTS tīklā. „Iestājāmies jau 2008. gadā un tā paspējām uz LaTS tīkla pirmo ballīti,” smaida Olga, turpinot jau nopietnāk: „Tā ir laba kopābūšana, bet vēl svarīgāka ikdienā — atrašanās LaTS tīklā ir ļoti nozīmīga, jo, turoties kopā, mazie lauku mazumtirdzniecības uzņēmēji var attīstīties. Tas savukārt ir svarīgi Latvijas laukiem, jo notur un veido lauku dzīves vidi. Vietējiem uzņēmējiem ir daudz nozīmīgāka loma laukos nekā ārvalstu tīkliem: ciešāks kontakts ar darbiniekiem un, protams, pircējiem. Prieks, ka kopš LaTS tīkla izveides tas kļuvis pazīstams un nozīmīgs — par to jāuzteic tā dibinātāji un vadītāji. Jo, ja ne viņi, tad, visticamāk, šo vietu būtu ieņēmuši kādi ārvalstu uzņēmēji. Vietējie tomēr saimnieko citādi, un visi nodokļi arī paliek Latvijā.”

Jāņi Cesvainē šogad tikšot svinēti īpaši skaisti — ābeļdārzā pretī baznīcai, kur senos laikos atradies pilsētas tirgus laukums. Tagad, gatavojoties svētkiem, darba, protams, ir pārpārēm: „Gribam, lai katrs pie mums saņemtu kāroto — šašliku, aliņu —, ko nu katra sirds vēlas! Bet, lai arī tagad krietni jāpastrādā, par citiem rūpējoties, vismaz Jāņu vakarā un naktī arī pašiem vajag labi palīksmot!” visiem Latiņa dalībniekiem novēl Olga.