Versija drukāšanai

„Es šo laimestu uztveru ļoti mierīgi,” sarunas ievadā pārsteidz LaTS rudens loterijas galvenā laimesta — 2000 eiro — ieguvēja Daina Melnūdre no Birzgales, bet uzreiz arī paskaidro: „Man patīk, ka šī nav tāda loterija, kur pirkt biļetes un krist azartā, te, atnākusi mājās no veikala, vienkārši apsēžos un piereģistrēju savu pirkumu čeku — 7 eiro jau savācas viegli, tie paši 5 lati vien ir. Un tādā brīdī uzsitu sev uz pleca, ka savos gados māku izdarīt visu to piereģistrēšanu! Ļoti jauki, ka arī lauku cilvēkiem ir iespēja izmantot datoru, telefonu, lai no šādas loterijas gūtu vēl kādu mazu labumu,” priecājas Daina. „Re, kad paskatos, ko tad tajā laimīgajā čekā esmu pirkusi, sev gandrīz neko: pa puķu podiņam un skaistas Ziemassvētku salvetes draudzenēm, kaķiem barību — nu tādus mazus pirkumus maziem dzīves priekiem. Un tad ir vēl jaukāk, ka tas laimests atnācis ar labām domām.”

Arī ikdienā Dainas laiks ir labām domām piepildīts — vietējā Birzgales pamatskolā viņa ir speciālās izglītības skolotāja. „Pilnas slodzes vecmāmiņa,” nosmaida jauneklīgā kundze. „Te mans laiks ir noderīgs, jo bieži bērniem vajadzīgs tik vien, lai kāds blakus pasēdētu, ar pacietību uzklausītu — tās mūsu laikos bieži pietrūkst,” Dainas vārdos labestīgi staro miers.

Ko vēlēt pirmssvētku laikā? „Beigsim pīkstēt un čīkstēt, priecāsimies par to, kas mums dots, un nedzīsimies pēc lieka! Arī par mūsu mazajiem veikaliņiem varam priecāties: ka spēj konkurēt, izturēt un palikt tādi, kā ir, — ar pazīstamiem, laipniem cilvēkiem, mīļiem pirkumiem, jā, reizēm arī ar vietējām tenkām, bet tās jau kā vietējais radio arī vajadzīgas — labi taču, ka ir pašiem, par ko runāt!” smaida Daina.

Var just, ka birzgalieši nav aizmirsuši dzīvot ar gaišu mieru, prieku un, kad vajag, arī humoru.

Bet laimests pārtapšot ceļojumā ar draugiem, lai tik svarīgo mazo dzīves prieku būtu vēl vairāk!