Versija drukāšanai

Latvijas Tirgotāju asociācija sadarbībā ar Latvijas Pašvaldību savienību tradicionāli rīko ikgadējo konkursu “Latvijas Labākais tirgotājs 2012”. Konkurss noris kopš 1995. gada.  

Konkurss ir demokrātisks bezpeļņas pasākums, kura galvenie mērķi ir panākt pircēju un apmeklētāju apkalpošanas kultūras paaugstināšanu, tirgotāju un krodzinieku profesionalitātes pieaugumu, kā arī popularizēt labākos tirdzniecības, ēdināšanas un pakalpojumu uzņēmumus un to darbiniekus. Konkurss notiek divās kārtās: pirmajā kārtā nosaka pilsētu un rajonu labākos uzņēmumus, kas tālāk piedalās otrajā kārtā valsts mērogā.

13. februārī, Rīgā, Latvijas Tirgotāju asociācijas (LTA) 100 gadu jubilejas ietvaros tika apbalvoti ikgadējā konkursa „Latvijas labākais tirgotājs” 2012. gada uzvarētāji.  Šogad konkursā piedalījās 117 dalībnieki, tajā skaitā lieli uzņēmumi kā grāmatu nams „Valters un Rapa”, Tele2, stādot priekšā savus veikalus un ēdināšanas iestādes.

Tika vērtēts 31 dalībnieks – 18 tirdzniecības uzņēmumi, 12 ēdināšanas uzņēmumi un 1 pakalpojumu sniedzējs (konsultants). Konkursā uzvaru gūst 25 uzvarētāji, tajā skaitā 3 galvenās balvas. Īpaši atzīmēti tiek arī 5 konkursa laureāti.

Šogad konkursā savu profesionalitāti nolēma pārbaudīt Latvijas tirgotāju savienības dalībnieki - SIA „Zaltes”, iesniedzot pieteikumu diviem saviem LaTS veikaliem grupā – veikalu tīkls „LaTS”. Uzvaru guva SIA „Zaltes” - Veikals „Burtnieki”, Burtniekos, J. Vintēna ielā 10, savukārt laureāta statusu guva veikals „Vidzeme”, Rūjienā, Valdemāra ielā 2.

Veikala īpašniece Ilze Berga skaidro, ka nolēmusi pieteikties, jo „Burtnieku novada pašvaldība piedāvāja un atlika vien pateikt „Jā” vārdu.” SIA „Zaltes” šajā konkursā piedalās pirmo reizi. Ilze arī uzsver, ka bija jāpacenšas mazliet vairāk kā parasti. „Liels paldies jāsaka mūsu veikalu vadītājām Lienei un Dainai, kuras no agra rīta, līdz pēdējam pircējam rūpējās par to, lai viss būtu absolūtā kārtībā – plaukti, cenu zīmes, laipnas pārdevējas, bez viņām mums tas nebūtu izdevies.” Darbinieki un pircēji ir izrādījuši lielu prieku par uzvaru, pircēji nāk sveikt veikalu.

Ilze uzskata, ka šī ir bijusi neatsverama pieredze un vislielākais pluss ir bijis iegūt informāciju par to, kas veikalā ir ideālā stāvoklī un ko vajadzētu pilnveidot. Katra no sešām kategorijām ir nozīmīga.

Kārtējo reizi pierādās, ka nav jābūt lielam tirgus spēlētājam, lai gūtu ievērības cienīgu uzslavu Latvijas mērogā.