Versija drukāšanai

Aknīstē un tās apkārtnē LaTS veikali kuplā skaitā ir jau daudzus gadus, taču šīgada sākumā sešiem veikaliem sācies pa īstam jauns dzīves posms — tos tagad vada zemnieku saimniecība „Assi”. Pirmie divi veikali jau ir piedzīvojuši būtisku pārkārtošanu un modernizāciju, vēl citi gaida rindā.

Stāsta „Assi” rīkotājdirektore Egita Krievāne: „Jūtams, ka pircēji tagad skatās ne tikai uz cenu, bet arī veikala vizuālo tēlu. Divus veikalus — Aknīstē un Rites pagastā — jau esam krietni atjaunojuši. Telpas, plaukti un iekārtas patiešām bija nolietojušās, tagad viss kļuvis plašāks, ir jaunas, lielākas vitrīnas, labāks plauktu izvietojums. Līdz ar to ir paplašinājies sortiments, ieviesām arī LaTS kases sistēmu un pārskatījām cenas uz draudzīgo pusi! Pircējiem šie jaunumi patīk, arī veikalu darbiniekiem ir kļuvis ērtāk un patīkamāk strādāt, lai gan darba ar preču izvietošanu tagad ir vairāk.”

Veikalu plaukti tiešām izskatās kārdinoši pilni un priekšzīmīgi. Vai jauninājumi un centība atmaksājas?

„Jā, esam apmierināti ar tirdzniecības rezultātiem. Aknīstes veikals gan neatrodas pie galvenā ceļa un šeit reti iegriežas kāds, kas nav vietējais, tādēļ nevaru teikt, ka pircēju kļuvis daudz vairāk. Taču pats Aknīstes novads ir dzīvotspējīgs, darbs cilvēkiem ir samērā labi nodrošināts, tāpēc varam strādāt ar domu par tiem, kas te dzīvo. Citādi ir Druvās, Rites pagastā, kur esam vienīgais un centrālais veikals. Šeit caurbraucot, sevišķi vasarā, piestāj arī daudz atpūtnieku, kas lielākoties dodas uz netālo Saukas ezeru.”

„Assi” veikalos piedāvā arī īpašu savas kulinārijas ražotnes produkciju: pircēju ļoti iecienīta ir marinēta zivs, viltotais zaķis, cūkgaļas rolāde un citi gardumi. Vai ir plānots uzņēmumu attīstīt vēl tālāk?

„Mums Lonē ir ne tikai kulinārijas ražotne un birojs, bet arī noliktava, top maza viesnīciņa — plāni ir lieli,” aizrautīgi stāsta Egita. Paplašināšanu gaida arī nākamie „Assi” LaTS veikali, piemēram, Viesītē. Vienīgais „Assi” uzņēmējdarbības virziens, kas iet mazumā, ir autoveikali — to maršrutu ar katru gadu kļūst mazāk. „Autoveikalu ziedu laiki ir pagātne, taču tāda ir dzīve, un ir jāskatās vairāk uz priekšu. Lai tā izdodas arī citiem LaTS tīkla tirgotājiem, sevišķi mazākajiem, — nezaudēt dūšu, turēties un nepadoties!” sarunu noslēdzot, novēl Egita.

Veiksmi un izturību, īstenojot jaunos plānus, arī šīspuses Latiņiem!