Versija drukāšanai

Rīgā ir atvērts jauns LaTS veikals. Tas atrodas Slokas ielā 171a. Par veikalu, kura tirdzniecības zāles platība ir 200 kvadrātmetru, SIA “KL Retail” vadītājs Kristaps Lūsis saka: “Veikals tika atvērts pircējiem šī gada 3. martā, kas sakritības pēc ir arī datums, kad pirms pieciem gadiem dibināju savu SIA un sāku darbību LaTS tīklā.” Veikala saimnieks atzīst, ka lielākais izaicinājums ir nevis veikala iekārtošana, bet gan darbinieku atrašana, kas tirdzniecības nozarē joprojām sagādā lielas grūtības. Kristaps Lūsis: “Taču esmu to veiksmīgi atrisinājis, un pašreiz veikals strādā ar pilnu jaudu.”

LaTS veikalu tīklā uzņēmēja statusā Kristaps Lūsis ir iestājies pirms pieciem gadiem. “Pašreiz man jau ir 14 veikalu. Taču vēl pirms savu veikalu veidošanas strādāju LaTS veikalos un esmu izgājis visus karjeras posmus. Patiesību sakot, esmu viens no pirmajiem LaTS darbiniekiem, tāpēc ir uzkrāta milzīga pieredze, ir zināmas visas rutīnas un kārtība, kā strādāt mazumtirdzniecībā.”

Vai tiek piedāvāta vietējo ražotāju produkcija? Kristaps Lūsis: “Protams, vietējiem vienmēr vieta atradīsies. Atšķirībā no lielveikaliem varam būt elastīgāki un piedāvāt nišas produktus – to arī pircēji novērtē. Turklāt plānojam paplašināt piedāvājumu, piemēram, ar paipalu olām un kārtīgu speķi, kas nu jau kļuvis par teju ekskluzīvu preci. Lielā konkurence mazumtirdzniecības nozarē liek būt aktīviem un nemitīgi pilnveidoties!”

Uz jautājumu par LaTS lojalitātes programmu un LaTS Drauga karti Kristaps atbild, ka patlaban ar to ir grūtības: “Pašreiz karti nevar izmantot manos veikalos. Tas ir saistīts ar potenciāli jaunas kases sistēmu ieviešanu un tiesisko regulējumu šajā jomā, kas diemžēl ir neskaidrs, neparedzams un pašreiz mūsu valstī nesakārtots.”

Un tagad mazliet par kūkām! Ņemot vērā lielo veikalu skaitu, ir izveidoti divi konditorejas cehi: viens atrodas Limbažos, otrs – Vangažos. Tādējādi klientiem tiek piedāvāti pašu gatavoti, svaigi konditorejas izstrādājumi.

Un intervijas nobeigumā Kristapam Lūsim ir arī kāds novēlējums LaTS tīkla kolēģiem: “Būt veikala īpašniekam bija mans bērnības sapnis. Jau no mazām dienām spēlējos veikalos un tirgojos ar savām māsīcām un brālēniem. Tirdzniecība laikam man ir asinīs. Un patiesi – lai strādātu šajā jomā, tā ir jāmīl. Jo konkurence ir sīva un katra diena ir atšķirīga un jaunu izaicinājumu pilna. Tāpēc kolēģiem novēlu nenokārt degunu, saskaroties ar problēmām, skatīties uz tām kā uz izaicinājumu un risināt visu ar pozitīvu perspektīvu. Novēlu visiem būt stipriem un turēt galvu augšā!”