Versija drukāšanai

No 13. – 17. augustam Iecavas pagasta “Melnmeķos“ norisinājās “Fonda Līdzskaņa” radošā nometne. Tajā tapa 16 skaņdarbi ar svarīgu misiju – atbalstīt mūziķus, kuri ir devuši nozīmīgu pienesumu Latvijas mūzikas nozarei, bet saskarušies ar nopietnām veselības vai sadzīviskām problēmām. Šī mērķa vārdā vienuviet pulcējās ap 50 Latvijas mūziķu, četrās dienās radot veselu albumu ar jaunām dziesmām.

Nepārtraukta radošā sinerģija – tā varētu raksturot nometnē valdošo atmosfēru.

Skaņdarbu radīšanā vienojas nupat mūziķu gaitas uzsākušie un ar pieredzi bagātie mākslinieki. Savu muzikālo artavu dziesmu tapšanā devuši tādi mūziķi kā Katrīna Dimanta, Kristīne Pāže, Didzis Bardo, Atis Zviedris, Rihards Zaļupe, Katrīna Gupalo, Andrejs Osokins, Vita Baļčunaite, Rolands Balodis-Ūdris, Ilona Balode-Ūdre, Edgars Rakovskis un citi.

Vēl bez praktiska mūziķu atbalsta, nometne ir arī vieta, kurā integrēties tiem māksliniekiem, kas dažādu apsvērumu dēļ to šobrīd aktīvi darīt nevar. Tā, piemēram, dziesmu tapšanā piedalījās arī pirms diviem gadiem negadījumā cietušais The Hobos solists Rolands Balodis-Ūdris, kurš arī deva savu artavu, iedziedot frāzi vienā no dziesmām. “Nometne man ir iespēja atkal būt radošā vidē, sajusties pieņemtai un satikt līdzīgi domājošos. Tas man ir ļoti svarīgi! ”stāsta solista sieva, mūziķe un rakstniece Ilona Balode-Ūdre.

Mūziķi nometnē gūtās emocijas, pārdomas un ainavisko vidi atspoguļoja ne tikai skaņdarbos, bet arī gleznās, kas pēcāk tiks reproducētas uz krūzītēm un citiem suvenīriem.