Versija drukāšanai

Jūlija beigās no jauna atvērts LaTS veikals Strenčos, Rīgas ielā 6. Ap 100 kvadrātmetru lielā tirdzniecības zāle tagad pārplānota, un tajā ierīkotas modernas iekārtas. „Cik sienas atļāva, tik izdarījām, lai būtu viss pircēju ērtībām!” smaida veikala īpašnieks Māris Šķesteris. Vadītāja pieredze neliek šaubīties ne mirkli — šis ir jau septītais Māra LaTS veikals. Straupe, Stalbe, Vaidava, Allaži, Ainaži, Tūja… kā to visu veiksmīgi vadīt un apsaimniekot? „Jā, lauku tirgotājam ir, ko strādāt, bet, vadot vairākus veikalus, ir gan vairāk pieredzes, gan citas priekšrocības, piemēram, varam izdevīgāk iepirkt preces. Ja ir jāpārvalda tikai viens veikals, tad, domāju, tas ir krietni grūtāk,” Māra teiktajā var dzirdēt pārliecību, ka uzņēmums jāattīsta. „Cenšamies fokusēties uz vietējiem produktiem. Mums ir arī sava maizes un konditorejas ceptuve- „Straupes maiznīca”, cieši sadarbojamies ar Straupes piensaimniekiem, tāpēc arī Strenčos pircējiem tagad būs pieejami šie iecienītie produkti,”s vadītājs ir gandarīts.

LaTS veikaliem cenšanās piedāvāt vietējos produktus ir raksturīga, bet vai dzīve laukos kopumā nav fokuss uz visu vietējo?

„Protams, dzīve laukos vispār ir tāda īsta kopā būšana. Citādi jau arī nevar būt, jo, kā saka, kaimiņš labāk par tevi zina, ko tu savā sētā dari!” labsirdīgi smejas Māris. „Laukos dzīvojot, ir vairāk  kopības sajūtas un arī cieņas pret tiem, kas apkārt. Te gan strādājam kopā, gan palīdzam cits citam, gan korī kopā dziedam un kūkas ēdam — visi jau ir pazīstami!” Māris cerīgi skatās arī uz savas puses lauku attīstību: „Domāju, ka zemākais punkts ir pāri. Tie, kas noturējās, tie arī noturēsies. Un, ja vēl ar dzīvojamo platību jaunajiem būtu lielākas iespējas un pretimnākšana, lauku patriotu skaits tikai vairotos.”

Pagaidām ar katru dienu vairojas jaunā Strenču LaTS pircēju pulks, un veikala vadītājs var pelnīti būt apmierināts ar paveikto: „Kamēr vien nepāries senais un atbalstāmais latviešu paradums nepirkt produktus uz nedēļu, bet katru dienu pirkt svaigus, tikmēr arī mazie lauku veikali būs pieprasīti un izdzīvos!”

Veiksmi un izturību jums, lauku tirgotāji!