Versija drukāšanai

“Jau piecus gadus man bija tāds sapnis – lai veikals būtu skaists, ar plašām telpām. Ticiet sev, nepadodieties – un tad viss piepildīsies!” priecājas Augstkalnes LaTS veikala īpašniece un vadītāja Indra Vilsone. Viņas “latiņš” atrodas pašā Augstkalnes centrā, pie doktorāta, un izvietots bijušā pasta telpās. Visus piecus gadus kopš veikala atvēršanas tas bijis samērā nelielsš, taču pēc rekonstrukcijas nu kļuvis ne tikai modernāks, bet arī divtik plašāks un līdz ar to – pircējiem daudz ērtāks.

“Bija patiešām šauri – prece aiz preces, arī pašiem grūti tās izlikt. Tagad viss skaisti sakārtots un priecīgi ir gan pircēji, gan mēs paši. Esam krietni paplašinājuši sortimentu, tagad ir liela piena un gaļas produktu vitrīna, daudz garāks vīna plaukts un citi labumi. Kā saka – cits skats uz dzīvi!” gandarīta par rezultātu ir Indra, taču tūdaļ piebilst: “Protams, uzreiz atkal varam sākt domāt – ko vēl varētu uzlabot. Šis nav viegls bizness, uzmanība un piedomāšana veikalā nepieciešama visu laiku.”

Biznesa attīstībā būtisks ir bijis jau pirms četriem gadiem pieņemtais lēmums iesaistīties LaTS veikalu tīklā. “Tā nu tas notika pa durvīm ienāca Arnis [LaTS reģionālais pārstāvis Arnis Roze – aut.] un savaldzināja mūs ar piedāvājumu. Piekritām!” atceroties smejas Indra.

Liels atbalsts ir arī viņas vadītā komanda – ne velti, runājot gan par paveikto, gan vēl darāmo, Indra visbiežāk saka “mēs”, “mums”. “Mums ir brīnišķīga komanda, un darbiniekiem jābūt pirmajā vietā. Lai kopā varētu sekmīgi strādāt, ir svarīgi, ka cilvēks uz darbu nāk priecīgs un smaidīgs,” uzsver uzņēmēja.

Kamēr Indra vada Augstkalnes veikalu, vēl viena komanda sekmīgi turpina darboties otrā viņai piederošajā veikalā Vecsaulē. “Kad Vecsaulē atbrīvojās telpas, kuras pameta iepriekšējais tirgotājs ELVI –, apskatījām tās, iepatikās, un atvērām veikalu arī tur.” Piestrādājot pie kvalitātes un attieksmes pret pircējiem, gada laikā apgrozījums Vecsaules veikalā ir dubultojies. Tagad uz šejieni iepirkties brauc no visas tuvākās apkārtnes un netraucē pat netālu esošā Bauska ar lielāku veikalu izvēli. “Par konkurentiem nestresojam, konkurence ir laba lieta, tur mūs tonusā!” pasmejas Indra.

“Jā,  situācija valstī nav vienkārša, un tas atstāj iespaidu arī uz mums, lauku veikaliņiem. Taču, ko tur piebilst – ierobežojumi jāievēro, jo veselība, protams, ir svarīgākā. Veselību visiem un turēties kopā ar savējiem!” tuvojoties ziemas saulgriežiem novēl Indra.

Lai veselība, izturība un lai arī jaunajā gadā Augstkalnē viss iet tikai uz augšu!

Fotoattēlā – Indra un viņas vadītā Augstkalnes LaTS veikala komanda. No kreisās puses – pārdevējas Daina, Silva, Loreta, Maija (iejutusies Zīļuka tēlā), Indra un Anete.