Versija drukāšanai

Sociālās aprūpes centra "Siltais" iemītnieki saņem svētku našķus

Latvijas Tirgotāju savienības (LaTS) Lieldienu apsveikumu – divas prāvas kastes ar dažādiem našķiem – Gulbenes novada sociālā aprūpes centra "Siltais" iemītniekiem jau pie ārdurvīm sagaida veco ļaužu nama vadītāja Inese Lesiņa. "Smags gan tas apsveikums," viņa nosaka, kad palīdz LaTS Latgales reģiona vadītājam un LaTS veikalu tīkla pārstāvim Raimondam Čebotarjovam ciemakukuļus ienest telpās. Un piebilst: "Vecie cilvēki būs ļoti pateicīgi."

Centra vadītāja atvainojas, ka iemītnieki nevar sanākt kopā, lai pulkā izjustu dāvinājuma brīdi, jo tad prieks būtu daudz lielāks. Viņa stāsta, ka pavisam šobrīd sociālās aprūpes mājā mīt 46 cilvēki – gan no Gulbenes novada, gan Alūksnes novada, gan Rīgas. Lielākoties pēc insulta vai kādas citas smagas kaites ārstēšanas slimnīcā. Ir arī invalīdi un, protams, vientuļie pensionāri, kas vairs nespēj sevi apkopt. Un tā nu gandrīz visa centra saime ir pie gultām piesaistīta.

Kad sāk apstaigāt istabas, uzreiz jūtams, ka cilvēki par LaTS Lieldienu apsveikumu zinājuši jau iepriekš. R. Čebotarjovam nekas nav jāskaidro, viņš sveic Lieldienās un novēl turēties mundri. "Mēs jau turamies arī!" pretī sauc Maija Grunte. "Paldies, ka mūs, vecos cilvēkus, atceraties! Es esmu no Gulbenes pilsētas, te, laukos, mums ir ļoti labi."

Kādā citā istabā sagaida deviņdesmitgadīgā Līna Kozlovska no Daukstu pagasta. Saģērbusies kā uz balli, smaida.

"Pēc našķu baudīšanas būs cits prieks lūkoties uz saviem puķu podiem un cits spēks sisties ar olām, vai ne?" uzmundrinoši jautā I. Lesiņa.

R. Čebotarjovs stāsta, ka LaTS aprūpes centrā ar svētku sveicieniem viesojas jau trešo reizi. Šoreiz atvesti gaļas izstrādājumi, cepumi, konfektes, kafija, augļu dzērieni, sulas un citi našķi. "Vecajiem cilvēkiem viss labi garšo, bet – pats galvenais! – ir pavisam cits svētku prieks," viņš skaidro. "Nav taču noslēpums, ka nevarīgie cilvēki reizēm jūtas nevajadzīgi un atstumti. Turklāt centra nosaukums "Siltais" patiešām attaisno sevi – te ir silti un mājīgi, telpas skaisti izremontētas, apkalpojošais personāls pret saviem klientiem vienmēr laipns un iejūtīgs. Tirgotāju savienība ir gandarīta, ka iespējams apsveikt tos, kas apsveikumus visvairāk gaida."

Savukārt I. Lesiņa lūdz nodot svētku sveicienus visai LaTS saimei. Un pateikt, ka sociālais aprūpes centrs "Siltais" cenšas no sirds rūpēties par izremontētajām telpām bijušās Līgo pagasta Siltāju pamatskolas ēkā, ko savulaik būvējis Jaungulbenes muižas barons. Ēkas rekonstrukcija sākta 2011. gadā un pabeigta 2014. gada rudenī.

R. Čebotarjovs sola lūgumu izpildīt. Un paskaidro, ka LaTS tradicionāli iepriecina arī bērnus. Piemēram, pirms valsts svētkiem novembrī tā ieradusies Madonas novada Ļaudonas pagasta pirmsskolas izglītības iestādē "Brīnumdārzs", lai pasākumā "Esi drošs" bērniem pasniegtu vērtīgu dāvanu – divdesmit atstarojošās vestes un dažādus atstarotājus. Jau nākamajā dienā mazie ļaudonieši bijuši labi redzami uz lauku ceļiem un citās nepietiekami apgaismotās vietās.

Tirgotāju savienība nosvinējusi jau septīto jubileju. Šajos gados tā vairākas reizes Ērgļu novada Sausnējas pagastā ģimenes atbalsta centra "Zīļuks" bērnus iepriecinājusi ar leļļu teātra izrādēm profesionālo skatuves mākslinieku apvienības "Kili-Kili" aktieru Jāņa Kirmuškas, Edgara Lipora un Lailas Kirmuškas izpildījumā.

                                                                                    

 Andra Grīnberga
teksts un foto
LATVIJAS AVĪZE