Versija drukāšanai

Četru skolu bērnus iepriecina LaTS un labdarības fonds ”Zīļuks”

Šajā Ziemassvētku gaidīšanas laikā Latvijas Tirgotāju savienība (LaTS) kopā ar jaundibināto labdarības fondu ”Zīļuks” pārfrāzējusi tik ļoti pazīstamo saukli ”Šurp, grāmatas, uz skolu!” un uz četrām mācību iestādēm – Birzgales pamatskolu, Grobiņas sākumskolu, Varakļānu un Mazsalacas vidusskolām – dodas ar mudinājumu “Šurp, dāvanas, uz skolām!”

Kā pirmā LaTS mašīnu ar dāvanām sagaida Ķeguma novada Birzgales pagasta pamatskola. Skolas direktors Valentīns Pastars palīdz ienest smagās kastes, pie ārdurvīm neaizmirst piekodināt: ”Uzmanieties, te ir stāvi pakāpieni!” Tirgotāju savienības valdes priekšsēdētājs Raimonds Okmanis ar humoru atsaucas: ”Ko padarīsi, zinību kalnā jākāpj.”

Kad dāvanas izsaiņotas, lielais galds stāvgrūdām pilns. Krāsainās grāmatas ”Mācīsimies kopā” ar brāli Cīsiņu uz vāka, šķēres, lineāli, svētku maskas, maisiņi sporta treniņtērpiem un apaviem, dažādu krāsu flomāsteru komplekti, pildspalvas, ūdenskrāsas, līmes, plastilīns, guaša, krāsu zīmuļi – visu neuzskaitīt. Pirmo četru klašu bērni, kam paredzēts dāvinājums, netic savām acīm – tas viss mums? Jums, jums, nosaka dabaszinību skolotāja Inta Pastare un piebilst, ka vizuālās mākslas un citu mācību priekšmetu stundās viss ļoti labi noderēs.

”Es nekad neesmu redzējis tik daudz flomāsteru un krāsu zīmuļu,” saka mazais Henriks.

”Man Ļoti patīk zīmēt dinozaurus, kaķus, kokus, puķes.” Veronika, Vanesa, Laine un citas meitenes piebalso – un mājas, un pilis, un torņus, un veidot arī patīk. Un tad visi korī sauc – paldies par dāvanām!

Bērni stāsta, ka Birzgales pagastā ir LaTS veikals, tur visu ko varot nopirkt, ejot gan paši, gan kopā ar vecākiem. R. Okmanis paskaidro, ka tas jau arī esot Tirgotāju savienības mērķis – attīstīt LaTS veikalu tīklu, lai labāk varētu apmierināt pircēju vēlmes, un jau no mazām dienām katrā cilvēkā nostiprināt izpratni, ka visam ir vērtība, arī dāvanām un dāvināšanas priekam, un ka nekas nenokrīt no gaisa.

”Esam pateicīgi par atbalstu skolai,” saka direktors V. Pastars. ”Mēs arī mācām, lai ģimenēs veidotu sapratni par īstām vērtībām. Katru reizi, kad bērniem izdod liecības, viņi no klašu audzinātājiem saņem arī mazas dāvaniņas, sākot ar konfektēm un beidzot ar blociņiem vai kladītēm.”

Birzgales pamatskolā mācās 94 bērni, pirmajās četrās klasēs – 36. Dāvinājums jo vērtīgāks tāpēc, ka audzēķņi daudz ko apgūst ne vien vizuālās mākslas stundās, bet arī vizuālās mākslas pulciņā.

Šoruden Tirgotāju savienība atzīmēja jau astoto jubileju. Pa šiem gadiem dažādas dāvanas sarūpētas ne vien lauku skolām, bet arī citām lauku iestādēm. Piemēram, Ērgļu novada Sausnējas pagasta ģimenes atbalsta centra ”Zīļuks” bērni iepriecināti ar leļļu teātra izrādēm, Ļaudonas pagasta bērnudārza ”Brīnumdārzs” mazuļi – ar atstarojošām vestēm, kas padara viņus labi redzamus uz lauku ceļiem, Gulbenes novada sociālā aprūpes centra ”Siltais” iemītnieki – ar gaļas izstrādājumiem un dažādiem našķiem.

ANDRIS GRĪNBERGS