Versija drukāšanai

No 14. līdz 17.augustam Talsu novadā norisinājās radošā nometne mūziķiem, kurus piemeklējušas dažāda rakstura veselības un sadzīves problēmas. Nometnes mērķis bija sekmēt šo mūziķu pašnoteikšanos un uzdrīkstēšanos radīt, tādejādi palīdzot viņiem atgriezties muzikālajā vidē.  Tās ietvaros mūziķi radīja kopīgus skaņdarbus, muzicēja, gleznoja un apmeklēja iedvesmas seminārus. 

Šo dienu laikā, sadarbojoties dažādu mūzikas žanru pārstāvjiem, tapa trīs jauni skaņdarbi. Dziesmu tapšanā piedalījās mūziķi Valdis Atāls, Olga Rajecka, Aija Andrejeva, Elza Rozentāle, Atis Zviedris, Dambis (Raimonds Lagimovs), Māris Elksnis, Gints Saulītis, Herberts Blumbergs, Ilona Balode – Ūdre, Krišjānis Kupcāns un Reinis Briģis.

Viena no radītajam dziesmām -  “Pirms” - akustiski  tika pirmatskaņota “Kurzemes radio” ēterā. Šī dziesma tapa pirmās nometnes dienas aukstākajā naktī. Brīdī, kad Ata Zviedra pirksti spēlējot bija pārsaluši, darbs turpinājās iekštelpās studijā līdz pat rīta gaismai. Šīs nometnes laikā lielākais izaicinājums bija redzēt vai tik dažādu mūzikas žanru pārstāvji spēs sastrādāties kopā un atrast vienotu muzikālo valodu. No malas skatoties, šī sadarbība bija viegla un mūziķi viens otru tikai papildināja un gala rezultāts izdevās lielisks! Šobrīd vēl notiek dziesmu ieraksta process, bet drīz tās tiks nodotas klausītājiem vērtēšanā.

Starp komponēšanu un dziesmu ierakstiem, gleznošanas pasniedzējas Līvas Graudiņas vadībā, tapa arī jauni mākslas darbi. Tos paredzēts izmantot kā apdrukas krūzītēm, T-krekliem, krūzīšu paliktņiem u.c., ko varēsiet iegādāties fona “Līdzskaņa” labdarības veikaliņā, tādejādi atbalstot fonda darbību.

Par mazo ķiparu labsajūtu, aktivitātēm un seju zīmējumiem  parūpējās sertificēta auklīte Arta Stankeviča.

Dalībnieki klausījās un aktīvi piedalījās  psihoterapeita Māra Beltes vadītajā lekcijā "Psiholoģiskās manipulācijas un to neitralizācija”.

Šo dienu laikā visi kļuvām par vienu lielu ģimeni, aptuveni trīsdesmit cilvēku sastāvā. Ņemot vērā, ka dalībnieki kopā neieradās un nedevās prom, tad atvadas mēdza ilgt stundām. Paldies pacietīgajiem  šoferīšiem, kas brauca pakaļ kādam no dalībniekiem un gaidīja automašīnā.

Fonda “Līdzskaņa” lielākais prieks ir, ka vairāk kā pēc 1.5 gada Ūdrītis ar ģimeni varēja izrauties no ikdienas rutīnas. Šī bija viena no retajām reizēm, kad  pēc negadījuma visa ģimene varēja kopā doties ārpus ikdienas pastaigām un rehabilitācijas koridoriem. Visu dienu garumā viņiem palīdzēja medmāsa Inga, līdz ar to Ilonas ikdienas režīms tika mainīts un viņa varēja veltīt laiku sev. Ūdra rehabilitācijas ceļš vēl ir garš, ceram, ka šis pasākums būs kā  papildus motivātors viņam censties vēl vairāk un cītīgāk izpildīt speciālistu norādes. Starp citu, Ūdris kopā ar Ilonu pirms pāris gadiem tieši nometnes norises vietā veica savu muzikālo projektu ierakstus un līdz ar to  dzirdējām daudz dažādu atmiņu stāstus.

Nometne tapa, pateicoties finansiālajam atbalstam, ko sniedza veikalu ķēde LaTS un Talsu novada dome. Fonds «Līdzskaņa» pateicas arī Talsu mākslas skolai, Latvijas Raflinga un Ūdenstūrisma federācijai, Buratino teātrim, cafe Leningrad un gleznošanas pasniedzējai Līvai Graudiņai.