Versija drukāšanai

Katram ir zināms teiciens – mazs cinītis gāž lielu vezumu. LaTS veikalu tīklā šo teicienu varētu pārfrāzēt – mazs veikaliņš gāž lielu vezumu un nebaidās no konkurentu veikaliem tepat pāri ceļam.

Uz šādas pozitīvas nots notika mūsu saruna ar Armandu Vizneru, kam pieder mazs, bet ņiprs LaTS veikaliņš Tērvetē. Armands ar savu uzņēmumu LaTS tīklā iestājās drīz pēc tīkla rašanās un sava veikala nodibināšanas. Aptuveni gadu Armands izsvēra domu par vai pret pievienošanos veikalu tīklam un, ja par - tad kuram tīklam pievienoties?

“Galvenais, lai ir sajūta, ka tiešām esi tīklā, esi kopā ar citiem. Tīklam ir jābūt kā ģimenei – saliedētam. Man ir svarīgi, lai nav sajūtas, ka par būšanu tīklā es maksātu kādam mistiskam onkulim, kuru nekad neredzu un kurš nemaz pats nezina kas notiek tīklā.

Armands skaidro, ka lielākais ieguvums no LaTs tīkla ir LaTS zīmols – ainava, gaismas kaste, logotips, ko var uzlikt uz veikala un tādējādi kļūt pircējam pazīstamāks. Ne tikai pazīstamāks – arī latviskāks, tuvāks un draudzīgāks.

Runājot par mazo, bet ņipro veikaliņu, Armands skaidro, ka šāda veikala darba specifika ir atkarīga no sezonām. Īpaši vēl tādā vietā kā Tērvete.

“Ziemā, kad šeit ir tikai vietējie iedzīvotāji, vispār ir sajūta kā lielveikalā, bet vasarā, kad sabrauc tūristi un brīžiem veikals ir stāvgrūdām pilns, knapi tiekam galā ar pircējiem. Mums jau arī vieta daudz dod - atrodamies tieši uz tūristu takas – starp veco estrādi un pilskalnu, Armands smejoties saka.

Kad vaicājām par konkurentiem un maza veikaliņa iespējām konkurēt ar lielākiem veikaliem, Armands atbildēja mierīgi un ar piemēru no dzīves: “Mums gandrīz pretī – 20 metrus pāri ceļam – tagad ir atvērts liels un cilvēkiem pazīstams veikals. Un tāds tur ir jau trešais – tie laiku pa laikam tiek atvērti, tad aizvērti un tiek atvērts atkal cits.

Piemājas veikaliņš spēj izgriezt pogas lielajiem veikaliem ar savu piemājas šarmu. Tā sacīt, mazs cinītis var apgāzt lielu vezumu. Un kā vēl var!

Vēlam pozitīvu skatu un mērķtiecību katram, kas plāno LaTS tīklā atvērt savu piemājas veikaliņu!