Versija drukāšanai

Atbildi uz šo jautājumu mums sniedza Arnolds Taukulis, SIA ARN un pirmā LaTS veikala īpašnieks. Pats pirmais LaTS veikals atrodas Rīgā, Kuldīgas ielā 32, un jāpiebilst, ka tas ir pirmais veikals gan LaTS tīklā, gan arī veikals, ar ko Arnolds sāka savas gaitas veikalnieka amatā tālajā 1992. gadā.

Dažos teikumos par pagātni Arnolds stāsta, kā atvēris savu pirmo un vienīgo veikalu 1992. gada 17. novembrī – svētku dienas priekšvakarā. Kādu laiku veikals pastāvēja bez dalības veikalu tīklos, taču, tiklīdz veikalu tīkli iemantoja popularitāti, kļuva pazīstami un sāka kalpot par patīkamu darba instrumentu pašiem veikalniekiem, Arnolds pievienojās kādam tīklam. Sadarbība pēc laika beidzās, un Arnolds ar savu veikalu pievienojās LaTS saimei, tādā veidā pirms sešiem gadiem kļūstot par pašu pirmo LaTS tīkla dalībnieku.

Arnolds stāsta, ka laika gaitā uzņēmējdarbības sfēra ir paplašinājusies arī internetā. Jau desmit gadus Arnolds vada pārtikas veikalu internetā un apgādā birojus ar dažādiem ikdienā nepieciešamiem pārtikas produktiem.

Taču savā veikalā Kuldīgas ielā Arnolds aizvien saglabā tos pašus principus, ar kuriem sāka savu darbību: “Vēl pirms biju pievienojies kādam veikalu tīklam, vienmēr ļoti domāju par sortimentu. Ja atbrauksiet pie mums, redzēsiet, ka sortiments mūsu veikalā mazliet atšķiras no sortimenta citos LaTS veikalos.”

Šo situāciju Arnolds skaidro ar spēcīgo konkurentu ietekmi. Viņa veikals atrodas starp diviem lielveikalu gigantiem, un vienīgais veids, kā izcelties un izdzīvot šādā tirgus situācijā, ir sniegt veikala apmeklētājiem tādus produktus, kādus viņi neatradīs nekur citur.

Atminoties pašus pirmsākumus, Arnolds smejoties ieminas: “Nesaprotu tos veikalus, kas mūsdienās var izdzīvot bez kāda veikalu tīkla. Pats esmu tā cīnījies un zinu, cik tas ir grūti. Ja kāds atrodas vietā, kur šobrīd nav konkurentu un nav jēgas pievienoties LaTS tīklam, tad ir būtiski atcerēties, ka labā vietā konkurenti uzradīsies agri vai vēlu.”

Sarunu noslēdzam, vēlot veiksmi un mērķtiecību visiem, kas šobrīd sēž un plāno sava veikala atvēršanu LaTS tīklā! 

Arnolds Taukulis attēlā pirmais no labās puses