Versija drukāšanai

Gluži nupat, pirms mēneša, durvis vēris mājīgs LaTS veikals Mērsragā, Lielajā ielā 29 — pāri upei, no Rīgas puses braucot. Cenu ziņā šis, iespējams, ir apkārtnes draudzīgākais veikals, taču veikala vadītāja Daila Kalniņa uzsver arī ko citu:

„Vēl jau esam tikai sākuši! Protams, domājam un skatāmies, ko vajadzētu papildināt plauktos, lai vietējie lauku ļaudis pie mums varētu atrast visu nepieciešamo no maizītes līdz pat rotaļlietām. Bet svarīgs ir vēl kas — 

gribam būt vienkāršs, mīļš veikaliņš, kurā katrs tiek arī mīļi uzklausīts. Lielākos veikalos visbiežāk jau nevienam nav laika ar pircējiem runāt.”

Jautāta, ko vietējie vislabprātāk izvēlas, Daila pasmaida: „Katru dienu labi pērk maizīti! Bet citādi — ko nu katru dienu cilvēkiem vajag. Vēl jau arī tik labi neesam iepazinuši vēlmes, var teikt, ka vēl tikai taustāmies, cenšamies visu saprast.”

Vai veikalā ir nopērkami arī vietējie produkti? „Kā nu ne! Mums ir sava cepēja, un ik dienas vedam karstu plātsmaizīti, pīrādziņus, piciņas — tik garšīgas, ka pati nevaru atturēties! Un gribas brīnīties — nu kā gan cilvēki var paiet garām nenopirkuši! Bet jāsaprot arī, ka laukos dzīve ir pavisam citāda un daudziem jārēķina, ko kuru reizi var atļauties. Tāpēc ļoti cenšamies, lai cenas būtu iespējami samērīgas. No netālas saimniecības piegādājam arī medu un dažādus gardumus — ogas medū, riekstus medū. Tie ir brīnišķīgi un dabiski našķi.”

Piekraste kādreiz ir bijusi tālu pazīstama ar gardo zivju produkciju. Vai Mērsraga puses tik iecienītās zivtiņas arī vēl nopērkamas? „Ir gan! Tepat no Bērzciema. Katru dienu gan nav viens un tas pats, bet kaut kas no zivtiņām pie mums ir vienmēr. Tagad, vasarā, biežāk būs arī lucīši.”

Ikdienā savas puses cilvēkiem Daila novēl negaidīt lielo laimi, bet atcerēties, ka skaisto var atrast arī vienkāršajās lietās. „Ir taču jūra, saule, un, ja vēl pilns puncis un smaidīgi cilvēki apkārt, tad tas jau arī ir tas prieks un laime!”